Yoshi bo'yicha 61-Kongressdagi AQSh senatorlari ro'yxati - List of United States senators in the 61st Congress by seniority
Bu a'zolarining to'liq ro'yxati Amerika Qo'shma Shtatlari Senati davomida 61-Amerika Qo'shma Shtatlari Kongressi ish staji bo'yicha sanab o'tilgan, 1909 yil 4 martdan 1911 yil 3 martgacha.
Xizmat qilish tartibi senatorning birinchi muddatining boshlanishiga asoslanadi. Buning orqasida sobiq senatorlik xizmati (faqat senatorga yangi kelgan sinfida katta lavozim berish), xizmat vitse prezident, a Uy a'zo, a kabinet kotibi yoki a hokim davlatning. Yakuniy omil - senator shtati aholisi.[1][2][3]
Kongress o'rtalarida qasamyod qabul qilgan senatorlar (1910 yil noyabrda bo'lib o'tgan saylovda g'alaba qozonganidan keyin qasamyod qabul qilmagan oxirgi senatorgacha) ro'yxatning oxiriga raqamsiz keltirilgan.
Xizmat ko'rsatish shartlari
Sinf | Bir necha yil ichida tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati |
---|---|
1-sinf | 1911 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[4] |
2-sinf | 1913 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[5] |
3-sinf | 1915 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[6] |
AQSh Senatidagi stajlar ro'yxati
Rank | Senator (partiya-davlat) | Ish staji | Boshqa omillar |
---|---|---|---|
1 | Evgeniy Xeyl (R -ME )[7] | 1881 yil 4-mart | |
2 | Uilyam P. Fray (R -ME ) | 1881 yil 18 mart | |
3 | Nelson Aldrich (R -RI )[7] | 1881 yil 5-oktabr | |
4 | Shelby Mur Cullom (R -Il ) | 1883 yil 4-mart | |
5 | John W. Daniel (D. -VA )[8] | 1887 yil 4 mart | |
6 | Jeykob H. Gallinger (R -NH ) | 1891 yil 4 mart | |
7 | Genri Kabot uyi (R -MA ) | 1893 yil 4 mart | |
8 | Jorj C. Perkins (R -CA ) | 1893 yil 26-iyul | |
9 | Julius C. Burrows (R -NH )[7] | 1895 yil 23-yanvar | |
10 | Klarens D. Klark (R -WY ) | 1895 yil 24-yanvar | |
11 | Frensis E. Uorren (R -WY ) | 1895 yil 4 mart | Ilgari senator |
12 | Stiven Elkins (R -WV )[9] | Sobiq delegat, sobiq kabinet a'zosi | |
13 | Knute Nelson (R -MN ) | Sobiq gubernator, Minnesota shtati aholisi bo'yicha 20-o'rin (1890) | |
14 | Benjamin Tillman (D. -SC ) | Sobiq gubernator, Janubiy Karolina aholisi bo'yicha 23-o'rin (1890) | |
15 | Augustus O. Bekon (D. -GA ) | Gruziya aholisi bo'yicha 12-o'rinda (1890) | |
16 | Tomas S. Martin (D. -VA ) | Aholisi bo'yicha Virjiniya 15-o'rin (1890) | |
17 | Samyuel Makeneriy (D. -LA )[10] | 1897 yil 4 mart | Sobiq gubernator |
18 | Boies Penrose (R -PA ) | Aholisi bo'yicha Pensilvaniya 2-o'rin (1890) | |
19 | Aleksandr Kley (D. -GA )[11] | Gruziya aholisi bo'yicha 12-o'rinda (1890) | |
20 | Hernando Pul (D. -XONIM )[7] | 1897 yil 8 oktyabr | |
21 | Jon Kin (R -NJ )[7] | 1899 yil 4-mart | Sobiq vakili |
22 | Charlz A. Kulberson (D. -TX ) | Sobiq gubernator | |
23 | Chauncey Depew (R -Nyu-York )[7] | Nyu-York aholisi bo'yicha 1-o'rin (1890) | |
24 | Albert J. Beveridj (R -IN )[7] | Indiana aholisi bo'yicha 8-o'rin (1890) | |
25 | Natan B. Skott (R -WV )[7] | G'arbiy Virjiniya aholisi bo'yicha 28-o'rin (1890) | |
26 | Porter Makkumber (R -ND ) | Shimoliy Dakota aholisi bo'yicha 41-o'rin (1890) | |
27 | Jeyms Taliaferro (D. -FL )[7] | 1899 yil 20-aprel | |
28 | Jonathan P. Dolliver (R -IA )[12] | 1900 yil 22-avgust | |
29 | Uilyam P. Dillingem (R -VT ) | 1900 yil 18 oktyabr | |
30 | Musa Klapp (R -MN ) | 1901 yil 23-yanvar | |
31 | Anselm J. McLaurin (R -XONIM )[13] | 1901 yil 4 mart | Ilgari senator |
32 | Jozef V. Beyli (D. -TX ) | Sobiq vakili (10 yil) | |
33 | Robert J. Gamble (R -SD ) | Sobiq vakili (4 yil) | |
34 | Furnifold M. Simmons (D. -Tibbiyot fanlari doktori ) | Sobiq vakili (2 yil) | |
35 | Merfi J. Foster (D. -LA ) | Sobiq gubernator | |
36 | Genri E. Burnxem (R -NH ) | ||
37 | Frensis Newlands (D. -NV ) | 1903 yil 4 mart | Sobiq vakili |
38 | Uilyam J. Stoun (D. -MO ) | Missuri shtatining sobiq gubernatori aholisi bo'yicha 5-o'rin (1900) | |
39 | Jeyms P. Klark (D. -AR ) | Sobiq gubernator, Arkanzas aholisi bo'yicha 25-o'rin (1900) | |
40 | Li S. Overman (D. -Bosimining ko'tarilishi ) | Shimoliy Karolina aholisi bo'yicha 15-o'rin (1900) | |
41 | Reed Smoot (R -UT ) | Yuta shtati 41-o'rinda (1900) | |
42 | Weldon B. Heyburn (R -ID ) | Aydaho aholisi bo'yicha 44-o'rin (1900) | |
43 | Charlz Dik (R -OH )[7] | 1904 yil 23 mart | |
44 | Winthrop M. Kran (R -MA ) | 12 oktyabr 1904 yil | |
45 | Tomas Karter (R -MT )[7] | 1905 yil 4-mart | |
46 | Isidor Rayner (D. -Tibbiyot fanlari doktori ) | Sobiq vakili (6 yosh), Merilend aholisi bo'yicha 26-o'rin (1900) | |
47 | Elmer Burkett (R -NE )[7] | Sobiq vakili (6 yosh), Nebraska aholisi bo'yicha 27-o'rin (1900) | |
49 | Jorj Sazerlend (R -UT ) | Sobiq vakili (2 yil) | |
50 | Morgan Bulkli (R -KT )[7] | Sobiq gubernator | |
51 | Frank P. Flint (R -CA )[7] | Kaliforniya aholisi soni bo'yicha 21-o'rin (1900) | |
52 | Samuel H. Piles (R -WA )[7] | Vashington aholisi bo'yicha 34-o'rin (1900) | |
53 | Jorj S. Nikson (R -NV ) | Aholisi bo'yicha Nevada 46-o'rin (1900) | |
54 | Uilyam Uorner (R -MO )[7] | 1905 yil 18-mart | |
55 | Jeyms B. Frazier (D. -TN )[7] | 1905 yil 21 mart | |
56 | Frank B. Brandegi (R -KT ) | 1905 yil 10-may | |
57 | Robert M. La Follette, Sr. (R -WI ) | 1906 yil 4-yanvar | |
58 | Genri du Pont (R -DE ) | 1906 yil 13-iyun | |
59 | Charlz Kurtis (R -KS ) | 1907 yil 29-yanvar | |
60 | Uilyam A. Smit (R -MI ) | 1907 yil 9-fevral | |
61 | Robert Love Taylor (D. -TN ) | 1907 yil 4 mart | Sobiq vakili (12 yil) |
62 | Tomas X. Paynter (D. -KY ) | Sobiq vakili (6 yil) | |
63 | Jozef M. Dikson (R -MT ) | Sobiq vakili (4 yil) | |
64 | Jeff Devis (D. -AR ) | Sobiq gubernator | |
65 | Frank O. Briggs (R -NJ ) | Nyu-Jersi aholisi bo'yicha 16-o'rin (1900) | |
66 | Norris Braun (R -NE ) | Nebraska aholisi bo'yicha 27-o'rin (1900) | |
67 | Simon Guggenxaym (R -CO ) | Kolorado aholisi bo'yicha 32-o'rin (1900) | |
68 | Jonathan Bourne, kichik (R -Yoki ) | Oregon 36-sonli aholi (1900) | |
69 | Garri A. Richardson (R -DE ) | Delaver shtatida 43-o'rin (1900) | |
70 | Uilyam Borax (R -ID ) | Aydaho aholisi bo'yicha 44-o'rin (1900) | |
71 | Ishoq Stivenson (R -WI ) | 1907 yil 17-may | |
72 | John H. Bankhead (D. -AL ) | 1907 yil 18-iyun | |
73 | Jozef F. Jonson (D. -AL ) | 1907 yil 6-avgust | |
74 | Tomas Gor (D. -OK ) | 1907 yil 11-dekabr | |
75 | Robert Ouen (D. -OK ) | ||
76 | Jorj P. Vetmor (R -RI ) | 1908 yil 22-yanvar | |
77 | Jon Uolter Smit (D. -Tibbiyot fanlari doktori ) | 1908 yil 25 mart | |
78 | Kerrol S. Sahifa (R -VT ) | 21 oktyabr 1908 yil | |
79 | Albert B. Cummins (R -IA ) | 1908 yil 24-noyabr | |
80 | Teodor E. Berton (R -OH ) | 1909 yil 4 mart | Sobiq vakili (16 yosh) |
81 | Uesli Jons (R -WA ) | Sobiq vakili (10 yil) | |
82 | Martin N. Jonson (R -ND )[14] | Sobiq vakili (8 yil) | |
83 | Benjamin Shivel (D. -IN ) | Sobiq vakili (7 yil) | |
84 | Elixu Root (R -Nyu-York ) | Sobiq kabinet a'zosi | |
85 | Uilyam O. Bredli (R -KY ) | Sobiq gubernator, Kentukki aholisi bo'yicha 12-o'rin (1900) | |
86 | Kori Krouford (R -SD ) | Sobiq gubernator, Janubiy Dakota aholisi bo'yicha 38-o'rin (1900) | |
87 | Jozef Bristov (R -KS ) | Kanzas aholisi bo'yicha 22-o'rin (1900) | |
88 | Ellison D. Smit (D. -SC ) | Janubiy Karolina aholisi bo'yicha 24-o'rin (1900) | |
89 | Charlz J. Xyuz (D. -CO ) | Kolorado aholisi bo'yicha 32-o'rin (1900) | |
90 | Dunkan U. Fletcher (D. -FL ) | Florida aholisi bo'yicha 33-o'rin (1900) | |
91 | Jorj Chemberlen (D. -Yoki ) | Oregon 36-sonli aholi (1900) | |
Jorj T. Oliver (R -PA ) | 1909 yil 17-mart | ||
92 | Uilyam Lorimer (D. -Il ) | 1909 yil 18-iyun | |
Fountain L. Tompson (D. -ND )[15] | 1909 yil 10-noyabr | ||
Jeyms Gordon (D. -XONIM )[16] | 1909 yil 27-dekabr | ||
Uilyam Purcell (D. -ND )[17] | 1910 yil 1-fevral | ||
LeRoy Persi (D. -XONIM ) | 1910 yil 24-fevral | ||
Klod A. Suonson (D. -VA ) | 1910 yil 1-avgust | ||
Lafayet yosh (D. -IA ) | 1910 yil 12-noyabr | ||
Jozef M. Terrell (D. -GA ) | 1910 yil 17-noyabr | ||
Jon Tornton (D. -LA ) | 1910 yil 7-dekabr | ||
Devis Elkins (D. -WV ) | 1911 yil 9-yanvar[18] | ||
Asle Gronna (R -ND ) | 1911 yil 2-fevral | Sobiq vakili | |
Klarens V. Uotson (D. -WV ) |
Shuningdek qarang
- 61-Amerika Qo'shma Shtatlari Kongressi
- Yoshi bo'yicha 61-Kongressdagi Amerika Qo'shma Shtatlari Vakillar Palatasi a'zolarining ro'yxati
Izohlar
- ^ Amerika Qo'shma Shtatlari senatorlarining xronologik ro'yxati 1789 yildan hozirgi kungacha, www.Senate.gov orqali
- ^ 1891 AQSh aholisini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisobot 1890 ta aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1901 yil AQShning aholini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisoboti 1900 ta aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1911 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ 1913 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ 1915 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ a b v d e f g h men j k l m n o p q 1910 yilgi saylovlardan so'ng nafaqaga chiqqan yoki mag'lub bo'lgan
- ^ Senator Daniel 1910 yil 29 iyunda vafot etdi.
- ^ Senator Elkins 1911 yil 4 yanvarda vafot etdi.
- ^ Senator Makeneri 1910 yil 28 iyunda vafot etdi.
- ^ Senator Kley 1910 yil 13-noyabrda vafot etdi.
- ^ Senator Dolliver 1910 yil 15 oktyabrda vafot etdi.
- ^ Senator Maklaurin 1909 yil 22 dekabrda vafot etdi.
- ^ Senator Jonson 1909 yil 21 oktyabrda vafot etdi.
- ^ Senator Tompson 1910 yil 31 yanvarda iste'foga chiqdi.
- ^ Senator Gordon 1910 yil 23 fevralda iste'foga chiqdi.
- ^ Senator Purcell 1911 yil 1 fevralda iste'foga chiqdi.
- ^ Senator Elkins 1911 yil 31 yanvarda iste'foga chiqdi.