Yelkanli suzish bo'yicha Jahon chempionatlari sovrindorlari ro'yxati (o'smirlar va yoshlar sinflari) - List of World Championships medalists in sailing (juniors and youth classes)
Bu Yelkanli suzish bo'yicha o'smirlar va yoshlar o'rtasidagi jahon chempionati sovrindorlari ro'yxati
Jahon suzib yurish - suzib yurish bo'yicha yoshlar o'rtasidagi jahon chempionati
29er
Ochiq
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2010 | Frantsiya Gael YAFFREZIC Julien BLOYET | Yangi Zelandiya Aleksandra Maloney Sem BULLOCK | Qo'shma Shtatlar Antuan skrining Jeyms MOODY |
2011 | Ispaniya Karlos Robles Florian Trittel | Qo'shma Shtatlar Antuan skrining Maks Agnes | Gollandiya Maksimal DECKERS Annette DUETZ |
2012 | Ispaniya Karlos Robles Florian Trittel | Frantsiya Lukas RUAL Thomas BITON | Argentina Klaus LANGE Mateo MAJDALANI |
2013 | Frantsiya Lukas HUQUQ Emil AMOROS | Shvetsiya Ida SVENSSON Rasmus ROSENGREN | Yangi Zelandiya Markus SOMERVILLE Jek SIMPSON |
2014 | Frantsiya Brice YRIEIX Loïc FISCHER GUILLOU | Qo'shma Shtatlar Kvinn Uilson Riley GIBBS | Yangi Zelandiya Markus SOMERVILLE Isaak MCHARDIE |
O'g'il bolalar
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2002[1][2] | Avstraliya Natan Outteridj Ayden Menzies | Yangi Zelandiya Jefri Vuli Mark Overington | Frantsiya Giyom Vigna Tibo Gatti |
2007[3][4] | Daniya Xenrik Sogaard Syoren Kristensen | Yangi Zelandiya Pol Snow-Hansen Bler Tuke | Buyuk Britaniya Jeyms Ellis Rob Keklik |
2008[5][6] | Buyuk Britaniya Jeyms Peters Edvard FitsJerald | Argentina Nemis Billoch Gaston Cheb Terrab | Sudya Rayan Xans Xenken |
2016 yil Aukland[7] 25 millatlar | Buyuk Britaniya Krispin Bomont Tom Darling | Frantsiya Gvendal Nael Lilian Mercier | Avstraliya Jon Kuli Simon Xofman |
2017 yil Sanya[8] 30 millatlar | Frantsiya Téo Revil Gautier Guevel | Norvegiya Mathias Berthet Aleksandr Franks-Penty | Argentina Santyago Dunkan Elias Dalli |
2018 yil Korpus Kristi[9] 25 millatlar | Norvegiya Mathias Berthet Aleksandr Franks-Penty | Yangi Zelandiya Seb Lardies Scott McKenzie | Avstraliya Genri Larkings Maylz Deyvi |
2019 yil Gdiniya[10] 28 millatlar | Norvegiya Mathias Berthet Aleksandr Franks-Penty | Finlyandiya Ville Korhonen Edvard Bremer | Avstraliya Archi Kroplei Maks Pol |
Qizlar
420
O'g'il bolalar
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2017 yil Sanya[14] | Avstraliya Otto Genri Rim tuklari | Qo'shma Shtatlar Tomas Rays Trevor Bornart | Isroil Ido Bilik Noam Homri |
2018 yil Korpus Kristi[15] | Qo'shma Shtatlar Jozef Germus Valter Genri | Avstraliya Otto Genri Rim tuklari | Polsha Kacper Paszek Bartek Reyter |
2019 yil Gdiniya[16] | Yangi Zelandiya Seb Menzies Bleyk Makglashan | Italiya Demetrio Sposato Gabriele Centrone | Isroil Tal Sade Noam Homri |
Qizlar
470
Bayt
Evropa
Olovli to'p
Flipper
Xobie 16
Lazer
Lazerli radial
O'g'il bolalar
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2010 yil Istanbul | Tomas Sonders (NZL) | Keerati Bualong (MAS) | Jovanni Kokoluto (ITA) |
2011 yil Zadar | Maksim Mazard (FRA) | San-Luka Zelko (SLO) | Jovanni Kokoluto (ITA) |
2012 yil Dublin | Mark Spearman (AUS) | Fin Linch (IRL) | Hermann Tomasgaard (YO'Q) |
2013 yil Limassol | Juanky Perdomo (PUR) | Djoel Rodriges (ESP) | Sebastien Shnayter (SUI) |
2014 yil Tavira | Djoel Rodriges (ESP) | Seafra Guilfoyl (IRL) | Rayan Lo (Gunoh) |
2015 yil Langkavi | Alistair Young (AUS) | Jorj Gautrey (NZL) | Daniel Uaytli (GBR) |
2016 yil Oklend | Finlyandiyalik Aleksandr (AUS) | Paolo Giargia (ITA) | Karrson Pirs (AQSH) |
2017 yil Sanya[20] | Maor Ben Xrosh (ISR) | Daniil Krutskix (RUS) | Gvido Gallinaro (ITA) |
2018 yil Korpus Kristi[21] | Josh Armit (NZL) | Xuan Kardozo (ARG) | Zak Littlewood (AUS) |
2019 yil Gdiniya[22] | Yigit Yalchin Çitak (TUR) | Zak Littlewood (AUS) | Tytus Butovski (POL) |
Qizlar
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2010 yil Istanbul | Mishel Bruxuizen (NED) | Heidi Tenkanen (FIN) | Erika Reyneke (AQSH) |
2011 yil Zadar | Tiril Bue (YO'Q) | Erika Reyneke (AQSH) | Sandy Fauthoux (FRA) |
2012 yil Dublin | Julia Karlsson (SWE) | Flem Høst chizig'i (YO'Q) | Sesiliya Zorzi (ITA) |
2013 yil Limassol | Flem Høst chizig'i (YO'Q) | Agata Barvinska (POL) | Monika Mikkola (FIN) |
2014 yil Tavira | Martina Reino (ESP) | Xaddon Xyuz (AQSH) | Monika Mikkola (FIN) |
2015 yil Langkavi | Mariya Erdi (HUN) | Xanna Andersohn (GER) | Magdalena Kvasna (POL) |
2016 yil Oklend | Dolores Moreira (URU) | Sandra Luli (CRO) | Karolina Albano (ITA) |
2017 yil Sanya[23] | Sharlotta Rouz (AQSH) | Dolores Moreira (URU) | Daisy Collingridge (GBR) |
2018 yil Korpus Kristi[24] | Sharlotta Rouz (AQSH) | Emma Savelon (NED) | Valeriya Lomatchenko (RUS) |
2019 yil Gdiniya[25] | Chiara Benini (ITA) | Ana Monkada (ESP) | Shai Kakon (ISR) |
Lazer 2
Mistral
Nacra 15
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2016 yil Oklend | Frantsiya Tim Mourniak Charlz Doranj | Qo'shma Shtatlar Romain Skriv Yan Brill | Belgiya Anri Demesmaeker Isaura Maenxaut |
2017 yil Sanya[26] | Shveytsariya Maks Uollenberg Amanda Byork-Anastassov | Avstraliya Shannon Dalton Jeyden Dalton | Belgiya Lukas Kleysens Anne Vandenberghe |
2018 yil Korpus Kristi[27] | Argentina Dante Cittadini Tereza Romairone | Italiya Andrea Spagnolli Giulia Fava | Yangi Zelandiya Greta Styuart Tom Fayf |
2019 yil Gdiniya[28] | Avstraliya Uil Kuli Rebekka Xenkok | Frantsiya Titouan Petard Marion Deklef | Germaniya Silas Mühle Levke Möller |
2020 yil Salvador | Tufayli bekor qilindi COVID-19 pandemiya | ||
2021 yil TBC | |||
2022 yil Gaaga |
RS: X
O'g'il bolalar
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2017 yil Sanya[29] | Yoav Koen (ISR) | Chen Xao (CHN) | Sil Hoekstra (NED) |
2018 yil Korpus Kristi[30] | Geronimo Nores (AQSH) | Nikolya Renna (ITA) | Fabien Pianazza (FRA) |
2019 yil Gdiniya[31] | Fabien Pianazza (FRA) | Nikolya Renna (ITA) | Liam Segev (ISR) |
Qizlar
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2017 yil Sanya[32] | Emma Uilson (GBR) | Giorgia Speciale (ITA) | Ting Yu (CHN) |
2018 yil Korpus Kristi[33] | Islay Uotson (GBR) | Veerle ten Have (NZL) | Giorgia Speciale (ITA) |
2019 yil Gdiniya[34] | Linoy Geva (ISR) | Yana Reznikova (RUS) | Héloïse Macquaert (FRA) |
SL 16
Sinf - suzib yurish bo'yicha yoshlar o'rtasidagi jahon chempionati
29er
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2002[35][36] | Avstraliya Natan Outteridj Ayden Menzies | Yangi Zelandiya Jefri Vuli Mark Overington | Frantsiya Giyom Vigna Tibo Gatti |
2007[37][38] | Daniya Xenrik Sogaard Syoren Kristensen | Yangi Zelandiya Pol Snow-Hansen Bler Tuke | Buyuk Britaniya Jeyms Ellis Rob Keklik |
2008[39][40] | Buyuk Britaniya Jeyms Peters Edvard FitsJerald | Argentina Nemis Billoch Gaston Cheb Terrab | Sudya Rayan Xans Xenken |
2016 yil Aukland[41] 25 millatlar | Buyuk Britaniya Krispin Bomont Tom Darling | Frantsiya Gvendal Nael Lilian Mercier | Avstraliya Jon Kuli Simon Xofman |
2017 yil Sanya[42] 30 millatlar | Frantsiya Téo Revil Gautier Guevel | Norvegiya Mathias Berthet Aleksandr Franks-Penty | Argentina Santyago Dunkan Elias Dalli |
2018 yil Korpus Kristi[43] 25 millatlar | Norvegiya Mathias Berthet Aleksandr Franks-Penty | Yangi Zelandiya Seb Lardies Scott McKenzie | Avstraliya Genri Larkings Maylz Deyvi |
2019 yil Gdiniya[44] 28 millatlar | Norvegiya Mathias Berthet Aleksandr Franks-Penty | Finlyandiya Ville Korhonen Edvard Bremer | Avstraliya Archi Kroplei Maks Pol |
49er yoshlar
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2011 Travemunde Germaniya | Tobias SCHADEWALDT(GRE) Hannes BAUMANN(GRE) | Nil Yoaxim GORMSEN(DEN) Anders TOMSEN(DEN) | Jeyms PETERS(GBR) Ed FITZGERALD(GBR) |
2012 Frantsiya | Jeyms Peters(GBR) Ed FitsGerald(GBR) | J.H Vayxsen(GER) M. Kutz(GER) | C. Ekberg Enlunf(SWE) N. davomida(SWE) |
2013 Polsha | Diego Botin(ESP) Pablo Turrado(ESP) | Benjamin Bildshteyn(AUT) Devid Xussl(AUT) | Kevin Fischer(FRA) Mark Mallaret(FRA) |
2014 Daniya | () () | () () | () () |
2015 Germaniya 48 ta yozuv | Benjamin Bildshteyn(AUT) Devid Xussl(AUT) | Tita Ruggero(ITA) Giacomo Cavalli(ITA) | Kris Teylor(GBR) Sem Batten(GBR) |
2016 Gollandiya 15 ta yozuv | Ervan Fischer(FRA) Thubault Julien(FRA) | Tim Fisher(GER) Fabian Graf(GER) | Yakob Meggendorfer(GER) Andreas Spranger(GER) |
2017 Kanada 10 ta yozuv | Uilyam JONES(MUMKUN) Evan DEPAUL(MUMKUN) | Deyn Uilson(AQSH) Skott EWING(AQSH) | Don WHITCRAFT(THA) Dylan WHITCRAFT(THA) |
2018 | |||
2019 |
49er FX Youth
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2014 Daniya 26 raqib | Nilsen Baad(DEN) Olsen Böksard(DEN) | Annemile Bekkering(NED) (NED) | Jyul darasi(GER) Juli darasi(GER) |
2015 Germaniya 25 raqib | Jeske Kisters(NED) Xoska Xummel(NED) | Jyul darasi(GER) Juli darasi(GER) | Ragna Agerup(YO'Q) Maia Agerup(YO'Q) |
2016 Gollandiya 15 raqib | Bart Lambrieks(NED) Filipp Meijer(NED) | Mariya Ottavia Raggio(ITA) Paola Bergamaschi(ITA) | Daniel Bramervaer(NED) Floris van der Verken(NED) |
2017 Kanada 11 raqobatchilar | Ragna Agerup(YO'Q) Maia Agerup(YO'Q) | Anna YAMAZAKI(JPN) Sena TAKANO(JPN) | Karla MUNTE(ESP) Marta MUNTE(ESP) |
2018 | |||
2019 |
420
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2015 Karatsu | Edoardo Ferraro(ITA) Franchesko Orlando(ITA) | Aggelos Arvanit(GRE) Teofanis Kanakaris(GRE) | Karlos Balaguer(ESP) Ignasio Balaguer(ESP) |
2016 Sanremo[45] | Telis Athanasopoulos(GRE) Dimitris Tassios(GRE) | Eduard Ferrer(ESP) Karlos de Makua(ESP) | Enzo Balanger(FRA) Gaultier Tallieu(FRA) |
2017 Fremantle[46] | Martin Vizner (ESP) Pedro Ameneiro (ESP) | Tommaso Cilli (ITA) Bruno Mantero (ITA) | Demetrio Sposato (ITA) Gabriele Centrone (ITA) |
2018 Newport[47] | Yakobo Garsiya (ESP) Antoni Ripoll (ESP) | Marina Garau (ESP) Blanca kabot (ESP) | Odisseya Spanakis (GRE) Konstantinos Mixalopoulos (GRE) |
2019 Vilamoura[48] | Odisseya Spanakis (GRE) Konstaninos Mixalopoulos (GRE) | Ange Delerce (FRA) Timotey Rossi (FRA) | Alberto Morales (ESP) Migel Betenkur (ESP) |
470 - Ochiq / erkak
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2016 yil Kiel[49] | Yaponiya Keiju Okada Naoya Kimura | Ispaniya Devid Charlz Aleks Charlz | Yaponiya Daichi Takayama Akira Takayanagi |
2018 | |||
2019 yil Sloveniya | Giacomo Ferrari(ITA) Giulio Kalabro(ITA) | Daniel Gttlich(GER) Linus Klasen(GER) | Lukas Shlyuter(GER) Frederik Eyxhorst(GER) |
470 - ayol
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
2016 yil Kiel[50] | Ispaniya Silvia Mas Depares Paula Barselo Martin | Frantsiya Marina Lefort Lara Granier | Germaniya Mariya Bozi Rafailina Klonaridou |
2018 | |||
2019 yil Sloveniya | Luiz WANSER(GER) Helena WANSER(GER) | Paola AMAR(FRA) Dengiz RIOU(FRA) | Theres DAHNKE(GER) Birte WINKEL(GER) |
Kursant
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
1967 Monreal | Zbignev Kaniya(POL) Konrad Fik(POL) | Pol Uaytxed(GBR) Jon Uaytxed(GBR) | |
1968 Gizikko | L Vrobel(POL) E Pietracha(POL) | o | |
1969 La-Korunya | Karl Uinters(BEL) P qishlari(BEL) | Maykl Ellis(GBR) Jon Berton(GBR) | |
1970 Tasmaniya | Kris Tillet(AUS) Devid Tillet(AUS) | ||
1971 Whitstable | Piter Marchant(GBR) Martin Makkaffri(GBR) | ||
1972 Split | Garet Ouens(GBR) Richard Bredshu(GBR) | ||
1973 Veere | Nayjel Barrou(GBR) Geoffrey Grimes(GBR) | ||
1974 Troia | Frank Bucek(AUS) Addy Bucek (AUS) | Metyu Anderson(AUS) Robert Oldmeod(AUS) | |
1975 Triest | Yan Videlo(GBR) Karen Videlo(GBR) | ||
1976 Mumbay Bombay | Keyt Videlo(GBR) Devid Grin(GBR) | Nik Ris(AUS) Devid Ris(AUS) | |
1977 Monnikendam | Simon Girven(GBR) Jeyms Cons(GBR) | ||
1978 Glenelg | Devid Ris(AUS) Grant Meddok(AUS) | ||
1979 Torquay | Rod Behrens(AUS) Jastin Kiting(AUS) | I. Jigarrang(GBR) P. Nyuman(GBR) | Santyago Lange (ARG) Migel Saubidet(ARG) |
1980 Çeşme | C Castrillo(ARG) F Naviera(ARG) | ||
1981 Buenos-Ayres | R Saubidet(ARG) J Saubidet(ARG) | ||
1982 Kartagena | Rutger Moh(NED) Dirk Pepping(NED) | Gilyermo-parada(ARG) Agustin Brakko(ARG) | |
1983 Brouwershaven | Gilyermo-parada(ARG) Mariano Parada(ARG) | ||
1984 Velens ko'li | M Parada(ARG) Matias Blanko(ARG) | ||
1985 Melburn | Robert Drontmann (NED) Matthijs van Velden(NED) | ||
1986 Laredo | Pol Burnell(AUS) Nikolas Behrens(AUS) | ||
1987 Pwllheli | Pol Burnell(AUS) Rhys Menadue(AUS) | Mariano Parada(ARG) | |
1988 Bombay | Kir Kama(IND) Amish Ved(IND) | Jeymi Lea(GBR) Adam May(GBR) | Nikxil Ved(IND) Vikas Kapila(IND) |
1989 Andijk | A Novoa(ESP) P Candaras(ESP) | ||
1990 Puck | Jeymi Lea(GBR) Jeyms Uord(GBR) | Frank Rovsell(GBR) Garri Mogrij(GBR) | Jeyms Flinterman(NED) Wynke Bodewess(NED) |
1991 Buenos-Ayres | Pancho Paillot(ARG) Eizayaga(ARG) | ||
1992 Balaton ko'li | Xaver Konte (ARG) F Alema(ARG) | ||
1993 Nieuwpoort | Xuan de la Fuente (ARG) Mariano de la Fuent(ARG) | ||
1994 Tasmaniya | K-Jon van Avermaete(ARG) Grimaldi(ARG) | ||
1995 Mallorca | Marcone(ARG) J Izquierdo(ARG) | ||
1996 Bombay | Alejandro Baudoino(ARG) Alejandro Smurra(ARG) | ||
1997 Torquay | Alejandro Baudoino(ARG) Alejandro Smurra(ARG) | Luis Soto(ESP) Migel Soto(ESP) | |
1998 Kurenpolder | Federiko Alonso (ESP) Altor Esquibe(ESP) | Xose Diez(ARG) Damian Marsili(ARG) | Xuan P. Lupo(ARG) Ayelen Gavin(ARG) |
1999 Geelong | G Pollitzer(ARG) M Manrike(ARG) | ||
2000 Gdiniya | Sem Karter(GBR) Robert Graves(GBR) | Jim Xaverxals(BEL) Kyo-Li Mitselens(BEL) | Matias Buler(ARG) Fernando Garillo(ARG) |
2001 Buenos-Ayres | Fernando Gvozdz(ARG) Julian De Mare(ARG) | Mariano Pellegrino(ARG) Santyago Verdino](ARG) | Alejo Rigoni(ARG) Santyago Rigoni(ARG) |
2002 Ribnits | Mariano Pellegrino(ARG) Santyago Verdino(ARG) | Jim Xaverxals(BEL) Rojer De Munk(BEL) | Danil Adzintsu(BLR) Allaksandr Trayan(BLR) |
2003 Nieuwpoort | Mariya Agustina Torre(ARG) Rosario Torre(ARG) | Jeyms Veyd(GBR) | |
2004 Adelaida | Manuel Boloniya(ARG) Rosario Torre(ARG) | ||
2005 Sanxenxo | Jeyms Rusden(GBR) Erin Klark(GBR) | Stiven Videlo(GBR) Aaron Vulf(GBR) | Viktoriya Travascio(ARG) Mariya Evgeniya(ARG) |
2006 Balaton ko'li | Frantsisko Cosentino(ARG) Sancho Kastro(ARG) | Hamisg Stone(GBR) Aaron Vulf(GBR) | Gonsala Cosentino(ARG) Lukas Kabrayi(ARG) |
2007 Pwllheli | Frantsisko Cosentino(ARG) Sancho Kastro(ARG) | Frantsisko Gojenola(ARG) Agustin Romero(ARG) | Mixal Tomaszevskiy(POL) Agata Tomaszewska(POL) |
2008 Medemblik | Quinten Lauwers(BEL) Nele De Munk(BEL) | Joanna Freeman(GBR) Xolli Frensis(GBR) | Tomas Kennedi(AUS) Elli Chesterman(AUS) |
2009 Buenos-Ayres | Klara Cosentino(ARG) Kristobal Billoch(ARG) | Kris Brewer(GBR) Ole Alkok(GBR) | Alek Beyli(AUS) Samanta Beyli(AUS) |
2010 Puck (POL) | Kshishtof Malecki(POL) Mikolay Mitskevich(POL) | Anton Sasson(AUS) Julian Sasson(AUS) | Alek Beyli(AUS) Samanta Beyli(AUS) |
2011 Kuehlungsborn | Masij Kaminski(POL) Symon Ostrowski(POL) | Ilya Polyschuk(RUS) Ilya Gaydaenko(RUS) | Anton Sasson(AUS) Julian Sasson(AUS) |
2012 Tasmaniya (AUS) | Oleksandr Izarov(UKR) Andriy Kalinchuk(UKR) | Danyil Martynov(UKR) Pavlo Merejko(UKR) | Aleks Korbi(GBR) Robert Kin(GBR) |
2013 Nieuwpoort (BEL) | Igor Lvov(UKR) Vladislav Ymenko(UKR) | Arran Xolman(GBR) Lucie Offord(GBR) | Nastasiya Kryutsova(BLR) Veranika Melnichdnak(BLR) |
2014 Veymut (gbt) | Tomas Aleksandr(AUS) Sofi Aleksandr(AUS) | Igor Lvov(UKR) Mariya Kulbashna(UKR) | Lyusi Terkelson(GBR) Kalli Terkelson(GBR) |
2015 Riva (ITA) | Sam Abel(AUS) Ugo Allison(AUS) | Archi Penn(GBR) Hazel Whittle(GBR) | Yehor Samarin(UKR) Maksim Remez(UKR) |
2016 Buenos-Ayres (ARG) To'liq natijalarni ko'ring[51] | Jeymi Xarris(GBR) Antoniya Uilkinson(GBR) | Santyago Plantie(ARG) Matias Finsterbusch(ARG) | Mateo Ronchi(ARG) Valentino Lankon(ARG) |
2017 Bruinisse (NED)[52] | Eryk Martynko(POL) Kinga Martynko(POL) | Teo Zecchin(ARG) Ana Zekchin(ARG) | Santyago Plantie(ARG) Matias Finsterbusch(ARG) |
2018 Bodstedt (GER)[53] | ARG 9723 Teo Zecchin(ARG) Ana Zekchin(ARG) | ARG 9988 Julian Finsterbusch(ARG) | GBR 9754 Sharlotta Videlo(GBR) |
2019 Krynica Morska (POL)[54] | ARG 9988 Julian Finsterbusch(ARG) Franko Barone(ARG) | BEL 10055 Thibaud Diriksi(BEL) Tomas Winand(BEL) | POL 9602 Pavel Kajeta(POL) Timoteusz Rozkovskiy(POL) |
Fin - Ochiq
Lazer 4.7 O'g'il bolalar
Lazer 4.7 Qizlar
Lazerli radial O'g'il bolalar
Lazer (qayiq) Qizlar
Chaqmoq
Yil | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
1978 Peru | Stiven Kreyg(AQSH) | Ugo Kastro(ARG) | |
1980 yil Onterio Kanada | Yan Jons(AQSH) | Otavio Machando(BRA) | |
1982 yil Sitsiliya, Italiya | Gordon Anderson(AQSH) | ||
1984 yil Brick, NJ AQSh | Jodi Swanson(AQSH) | ||
1986 yil Olivos, Argentina | Gilyermo-parada (ARG) | ||
1988 yil Tampere, Finlyandiya | Dunkan Styuart(MUMKUN) | ||
1990 yil Point Abino, Kanada | Ned Roseberry(AQSH) | ||
1992 yil Point Abino, Kanada | Tom Stark(AQSH) | ||
1994 yil Neuchatel Shveytsariya | Marti Essig(MUMKUN) | ||
1996 yil Brick, NJ AQSH 19 qayiq | Migel Plaza, kichik(ECU) Karlos PLAZA Frensis PLAZA | Chad ATKINS(AQSH) Adam Burns PIN-kod | Gabe KROWDER(MUMKUN) Adam DUNN Jon Vikkerlar |
1998 yil Salina Ekvador 16 qayiq | AQSh 14640 Shon Kerol(AQSH) Karl Shutte(AQSH) Keyt Sheahan(AQSH) | GRE 14377 Konstantinos Merentit(GRE) Xilias Manolakis(GRE) Mixalis Kulianos(GRE) | COL 14057 J. CAMILO BUSTOS Kamilo SALSEDO Nikolas DEEB |
2000 yil Afina Gretsiya 18 qayiq | Dionisis Dimou(GRE) Mixalis Pateniotis(GRE) Thanassis SiouziosAntonis Pateniotis(GRE) | Sotiris Dimopulos(GRE) Vagelis Kafetzidakis(GRE) Charis Finos(GRE) Jorj Finos(GRE) | Xose Mariya BETTINI Cofone JUAN Valette FRANCO |
2002 yil Rokester 13 qayiq | 15152 Tomas Sumner Pedro Soares Mark Pineda | 14056 Erik Jonson Karl Jonson Keyt Brush | 15103 Travis MAIER Meredith PELTON Robert RAMIREZ |
2004 yil San-Paulu Braziliya 14 qayiq | BRA-14330 Tomas Sumner Felipe Brito Mark Pineda | BRA-14378 Marselo BELLOTTI Eduardo MOLINA Alejandro CARRI | BRA-14894 Joao XAKEROTT Konstantin VASSILAS Xorxe ZARIF |
2006 yil Jyväskylä Finlyandiya 10 qayiq | BRA 14894 Tomas Sumner Felipe Brito Felipe Brito | GRE 15077 Panagiotis VERGINADIS Timos VLACHOS Teodoros POULAKOS | AQSh 14146 Nikolas Asvad Konnor Asvad Piter HAZELETT |
2008 yil Kvebek Kanada 11 qayiq | 15298 Teylor Lutz Lyuk Vreeland Berni Ruzler | 14901 Yan Shillebek(BEL) Connor ASWAD(AQSH) SCHWARZ bo'ladi(AQSH) | 15166 Metyu SCHON Timmi KRANN Jeyson LUTZ |
2010 yil Salinalar Ekador 16 qayiq | ECU 14379 Jonathan Martinetti Pedro Velez Eduardo Viteri | ARG 1 Tomas DIETRICH Tomas PELLEJERO Gaston BISIO | BRA 15333 Rafael KRAUSZ Otavio BIRMAN Nikolas BRANCHER |
2012 yil Jarvenpää Finlyandiya 16 qayiq | JON 14895 Adam MakDonald Ebbi Bennet Sem Jons | AQSh 15122 TimmyCRANN Loren JONES Alica BLUMENTHAL | AQSh 15202 (3) Mayk GEMPERLINE Skott VINING Styuart WALLACE |
2014 yil Ontario Kanada 24 qayiq | BRA 15333 Felipe Rondina Xose Afonso Xakerot Tomas Silvestr | AQSh 15166 Jonathan LUTZ Aleksandra JONES Nikolas SERTL | CHI 11011 Kristobal MOLINA LORCA Jens KUHLENTHAL PFFFER Pedro Andres VERA CARRERA |
2016 yil Salinalar Ekvador 20 qayiq | BRA 15333 Felipe Rondina Tomas Petri Silvestr Kristian Lacerda Shou | ARG 13360 Martin Kloos Bautista Menendez Lukas Elias | ECU 14675 Matias Deyk Jon Birket Xose Andres Lekaro |
2018 Voula Gretsiya 16 qayiq | AQSh 14748 Jeffri Xeyden Kichik Brayan Xeys Meredit Rayan | GRE 15144 V Gourgiotis G Tsoulfas M Kypraios | BRA 15333 J Xakerot E Van Deursen M Peek |
Optimist - Ochiq
Snipe
Techno 293
RS: X
Shuningdek qarang
Adabiyotlar
- ^ https://www.sailing.org/regattainfo.php?rgtaid=4607
- ^ www.worldyouthsailingcanada.com/
- ^ https://www.sailing.org/21938.php
- ^ www.isafyouthworlds.com
- ^ https://www.sailing.org/22436.php
- ^ www.isafyouthworlds.com
- ^ http://worldsailingywc.org/results/2016_auckland_newzealand.php
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_29erb.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/29er_boys.html
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_29erg.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/29er_girls.html
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_420b.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/420_boys.html
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_420g.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/420_girls.html
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_larb.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/lar_boys.html
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_larg.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/lar_girls.html
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_n15.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/nacra15.html
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_rsxb.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/rsx_boys.html
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_rsxg.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/rsx_girls.html
- ^ https://www.sailing.org/regattainfo.php?rgtaid=4607
- ^ www.worldyouthsailingcanada.com/
- ^ https://www.sailing.org/21938.php
- ^ www.isafyouthworlds.com
- ^ https://www.sailing.org/22436.php
- ^ www.isafyouthworlds.com
- ^ http://worldsailingywc.org/results/2016_auckland_newzealand.php
- ^ http://www.worldsailingywc.org/results/2017_sanya_china.php
- ^ http://seedat.me/YWResults/18_YW_29erb.html
- ^ https://www.sailing.org/uploads/youthworlds/29er_boys.html
- ^ http://2016worlds.420sailing.org/en/default/races/race
- ^ http://2017worlds.420sailing.org/en/default/races/race-resultsall
- ^ http://2018worlds.420sailing.org/en/default/races/race-resultsall
- ^ http://2019worlds.420sailing.org/en/default/races/race-resultsall
- ^ http://www.manage2sail.com/en-US/event/3d6e4588-3363-4d3d-afad-8e656da38cba#!/results?classId=b5e72695-9737-47e1-a23a-7f312a4ab2c9
- ^ http://www.manage2sail.com/en-US/event/3d6e4588-3363-4d3d-afad-8e656da38cba#!/results?classId=da2ac523-efc4-4ad4-b123-32a7020c923a
- ^ http://www.cadetworld2016.com.ar/
- ^ http://cadet2017.com
- ^ http://cadet2018.com
- ^ http://cadet2019.com
- ^ a b v d e f g h men j k l m n o p q r Ma'mur. "Kumush kubok - o'smirlar dunyosi". www.finnclass.org.
- ^ "Finn Silver Cup 2017 - Fin U23 Jahon chempionati MVM Sport Club - Balatonfüred, Vengriya". 2017.finnsilvercup.org.
- ^ "Finn Silver Cup 2018 - Fin U23 Jahon chempionati - Koper, Sloveniya". 2018.finnsilvercup.org.
- ^ "Finn Silver Cup 2019 - Fin U23 Jahon chempionati - Anzio, Italiya". 2019.finnsilvercup.org.
- ^ "Finn Silver Cup 2019 - Fin U23 Jahon chempionati - Anzio, Italiya". 2019.finnsilvercup.org.
- ^ https://sailing.laserinternational.org/regattauploads/2017/4_7Y/2017_47_Youth_Worlds_Final_Results_Boys.htm
- ^ https://gdyniasailingdays.org/en/results/2018/laser-47-boys-gold
- ^ https://sailing.laserinternational.org/regattauploads/2017/4_7Y/2017_47_Youth_Worlds_Final_Results_Girls.htm
- ^ https://gdyniasailingdays.org/en/results/2018/laser-47-girls-gold
- ^ "1983 yil optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi asl nusxasidan 2018-02-11. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2009 yil optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi asl nusxasidan 2018-02-11. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2010 yil optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi asl nusxasidan 2018-02-11. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2011 yil optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi asl nusxasidan 2018-02-11. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2012 yilgi optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi asl nusxasidan 2018-02-11. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2013 yil optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi asl nusxasidan 2018-02-11. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2014 yil optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi asl nusxasidan 2018-02-11. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2015 yilgi optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi asl nusxasidan 2018-02-11. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2017 yilgi optimizm bo'yicha jahon chempionati" (PDF). Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi (PDF) asl nusxasidan 2018-02-07. Olingan 2018-02-06.
- ^ "2018 yil optimizm bo'yicha jahon chempionati" (PDF). Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Arxivlandi (PDF) asl nusxasidan 2018-10-14 kunlari. Olingan 2018-09-05.
- ^ "2019 yil optimizm bo'yicha jahon chempionati". Optiworld.org. Xalqaro Optimist Dinghy Assotsiatsiyasi. Olingan 2019-07-16.