Avstraliya 2014 yilgi yozgi o'smirlar Olimpiadasida - Australia at the 2014 Summer Youth Olympics
Avstraliya 2014 yil yozgi o'smirlar Olimpiadasi | |
---|---|
XOQ kodi | AUS |
MOQ | Avstraliya Olimpiya qo'mitasi |
Veb-sayt | www |
yilda Nankin | |
Raqobatchilar | 23 sport turi bo'yicha 89 nafar |
Medallar 14-o'rinni egalladi |
|
Yozgi o'smirlar Olimpiadasining chiqishlari | |
Avstraliya da raqobatlashdi 2014 yil yozgi o'smirlar Olimpiadasi, yilda Nankin, Xitoy 2014 yil 16 avgustdan 28 avgustgacha.
Medalchilar
Ishtirokchilarga berilgan medallar aralash-NOC (Kombinatsiyalangan) jamoalar vakili kursiv. Ushbu medallar MOQning individual medallari hisobiga hisobga olinmaydi.
Kamondan otish
Avstraliya Okeaniya qit'a saralash turniridagi chiqishidan ikkita kamonchiga munosib ko'rildi.[1][2]
- Shaxsiy
Sportchi | Tadbir | Reyting bosqichi | 32-tur | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Xol | Urug ' | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Nikolas Tyorner | O'g'il bolalar uchun individual | 618 | 26 | May (GER ) L 1–7 | Oldinga bormadi | 17 | |||
Jessica Satton | Qizlar uchun individual | 624 | 20 | Laharnar (SLO ) L 2–6 | Oldinga bormadi | 17 |
- Jamoa
Sportchilar | Tadbir | Reyting bosqichi | 32-tur | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Xol | Urug ' | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Elia Fregnan (ITA ) Jessica Satton (AUS ) | Aralash jamoa | 1291 | 5 | Kyaw (MYA ) Xorunisa (INA ) V 5–3 | Piters(MUMKUN ) Tuokkola (FIN ) L 0–6 | Oldinga bormadi | 9 | ||
Nikolas Tyorner (AUS ) Tzu-Yun Fang (TPE ) | Aralash jamoa | 1269 | 27 | Xon (TPE ) Kazanskaya (BLR ) L 2–6 | Oldinga bormadi | 17 |
Yengil atletika
Avstraliya 20 nafar sportchiga malakali bo'ldi.[3]
Malaka afsonasi: Q= A final (medal); qB= B final (medalsiz); qC= Final C (medalsiz); qD= Final D (medalsiz); qE= Final E (medalsiz)
- O'g'il bolalar
- Yo'l-transport hodisalari
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|
Natija | Rank | Natija | Rank | ||
Trae Uilyams | 100 m | 10.51 PB | 1 Q | 10.60 | |
Iordaniya Tsabi | 200 m | 21.70 | 10 qB | 21.87 | 8 |
Maykl Mullet | 400 m | 48.24 | 9 qB | 47.87 | 10 |
Rayan Patterson | 800 m | 1:50.68 PB | 4 Q | 1:50.58 | 5 |
Nikolas Endryus | To'siqlar 110 m | 13.92 | 14 qB | DNS |
- Dala tadbirlari
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|
Masofa | Rank | Masofa | Rank | ||
Jozef Myuller | Uzoqqa sakrash | DNS | Oldinga bormadi | ||
Shamiya Jeyms | Balandlikka sakrash | 2.07 | 7 Q | 2.14 PB | |
Deklan Karruterlar | Ustuncha sakrash | 4.80 | 10 qB | 4.75 | 10 |
Metyu Ris | Nayza uloqtirish | 70.83 | 8 Q | 71.50 | 4 |
Ned Weatherly | Hammer uloqtirish | 75.59 PB | 4 Q | 74.10 | 5 |
- Qizlar
- Yo'l-transport hodisalari
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|
Natija | Rank | Natija | Rank | ||
Sem Geddes | 100 m | 11.69 PB | 4 Q | 11.76 | |
Jessika Tornton | 400 m | 52.78 PB | 1 Q | 52.50 | |
Alina lentasi | 800 m | 2:11.36 | 12 qB | 2:12.57 | 14 |
Emili Avgustin | 1500 m | 4:29.21 | 9 Q | 4:30.51 | 8 |
Reychel Peys | To'siqlar 100 m | 13.83 | 9 qB | 14.07 | 9 |
Rozi-May Devidson | 2000 m balandlikdagi sakrash | 6:58.35 | 9 Q | 6:50.62 | 8 |
- Dala tadbirlari
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|
Masofa | Lavozim | Masofa | Lavozim | ||
Tay-Leyha Klark | Uch marta sakrash | 13.00 PB | 2 Q | 13.06 PB | |
Nikol Robinson | Balandlikka sakrash | 1.74 | 11 qB | 1.73 | 11 |
Greys Robinson | Otishma | 15.61 | 6 Q | 15.42 | 7 |
Aleks Xulli | Hammer uloqtirish | 70.87 PB | 1 Q | 68.35 |
Badminton
Avstraliya 2014 yil 2 may kuni ikkita sportchiga loyiq ko'rildi BWF Yoshlar reytingi.[4][5]
- Turmush qurmaganlar
Sportchi | Tadbir | Guruh bosqichi | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Rank | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Daniel Guda | O'g'il bolalar | Li (HKG ) L (12-21, 14-21) | Gnedt (AUT ) V (21-14, 20-22, 21-17) | Shishkov (BUL ) L (18-21, 19-21) | 4 | Oldinga bormadi | 25 | ||
Joy Lai | Qizlarning singllari | Xartava (INA ) L (13-21, 20-22) | Shivani (IND ) L (18-21, 11-21) | Konyetsna (POL ) V (21-17, 21-4) | 3 | Oldinga bormadi | 17 |
- Ikki marta
Sportchi | Tadbir | Guruh bosqichi | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Rank | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Ruselli Xartavan (INA ) Daniel Guda (AUS ) | Aralash juftliklar | Mananga Nzoussi (CGO ) Blichfeldt (DEN ) V (21-10, 21-7) | Penalver (ESP ) Cadeau (SEY ) V (21-12, 21-19) | Narongrit (THA ) Qin (CHN ) L (13-21, 19-21) | 2 | Oldinga bormadi | 9 | ||
Joy Lai (AUS ) Shi Yuqi (CHN ) | Seo (KOR ) Doha (TUZ ) V (21-15, 21-10) | Vlaar (NED ) Lais (AUT ) V (21-16, 21-16) | Koelo (BRA ) Lesnaya (UKR ) V (21-19, 21-14) | 1 Q | Tsuneyama (JPN ) LEE (TPE ) L (18-21, 9-21) | Oldinga bormadi | 5 |
Plyaj voleyboli
Avstraliya qizlar jamoasini o'zlarining ko'rsatkichlari bo'yicha saralashdi AVC Malaka turniri.[6]
Sportchilar | Tadbir | Dastlabki bosqich | Tik turib | 24-tur | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | ||||
Fibi Bell Britt Kendall | Qizlar | Mukantambara – Uvimbabazi (RWA ) V 2-0 (21-14, 21-4) | 4 | Radl – Gesslbauer (AUT ) L 0-2 (13-21, 13-21) | Oldinga bormadi | 25 | |||
Verasio – Xiruela (ARG ) L 1-2 (21-23, 21-17, 10-15) | |||||||||
Makroguzova – Rudix (RUS ) L 0-2 (11-21, 9-21) | |||||||||
Jou – Doniyor (VAN ) V 2-0 (21-13, 21-6) | |||||||||
Bernier – Kajigas (PUR ) L 1-2 (21-19, 14-21, 11-15) |
Boks
Avstraliya ikki bokschini musobaqadagi chiqishlariga qarab saralashdi 2014 yil AIBA yoshlar o'rtasidagi jahon chempionati[7]
- O'g'il bolalar
Sportchi | Tadbir | Dastlabki bosqichlar | Yarim final | Yakuniy / RM | Rank |
---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | |||
Satali Tevi-Fuimaono | -75 kg | Gadjiiev (UKR ) L 0-3 | Oldinga bormadi | 5-o'rin uchun Kallioinen (FIN ) | 5 |
- Qizlar
Sportchi | Tadbir | Dastlabki bosqichlar | Yarim final | Yakuniy / RM | Rank |
---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | |||
Keytlin Parker | -75 kg | Fabela (AQSH ) V 3-0 | Wojcik (POL ) L 0-2 | Bronza medali |
Kanoeda eshkak eshish
Avstraliya 2013 yilda kanoeda eshkak eshish va slalom bo'yicha o'smirlar o'rtasidagi Jahon chempionatidagi ishtirokiga ko'ra bitta qayiqni qo'lga kiritdi.[8]
- O'g'il bolalar
Sportchi | Tadbir | Malaka | Qayta ishlash | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | |||
Angus Tompson | O'g'il bolalar uchun K1 slalom | 1:12.459 | 4 | Jakub Grigar (SVK ) L | Oldinga bormadi | 5 | |||||
O'g'il bolalar uchun K1 sprint | 1:55.274 | 15 | 1:54.912 | 8 | 1:54.367 | 16 | Oldinga bormadi |
Otliq
Avstraliya chavandozga munosib ko'rildi.[9]
Sportchi | Ot | Tadbir | 1-tur | 2-tur | Jami | O'tish | Rank | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Penaltilar | Rank | Penaltilar | Jami | Rank | Penaltilar | Rank | Penaltilar | Vaqt | ||||
Jeyk Hunter | Yulduz uchun | Shaxsiy sakrash | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | ||
Avstraliya Jeyk Hunter (AUS ) Lennard Chiang (HKG ) Sarrd Kalantari (IRI ) Praveen Mathavan (MAS ) Emili Freyzer (NZL ) | Yulduz uchun DJ Kristallo Arkanzas Exilio | Jamoa sakrash | 12 | 4 | 8 | 20 | 5 | 20 | 5 | Yo'q |
Qilichbozlik
Avstraliya 2014 yil kadetlar o'rtasidagi jahon chempionatida ko'rsatgan natijalariga ko'ra bitta sportchiga munosib ko'rildi.[10]
- O'g'il bolalar
Sportchi | Tadbir | Hovuz davra | Urug ' | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | ||||
Edvard Fitsjerald | Folga | 11 | Seo (KOR ) L 3-15 | Oldinga bormadi | 5[11] |
- Aralash jamoa
Sportchilar | Tadbir | 16-tur | Chorak final | Yarim final / Bosh vazir | Yakuniy / Bosh vazir | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Aralash jamoa |
Maydonda xokkey
Avstraliya Okeaniya saralash turniridagi ko'rsatkichlariga ko'ra o'g'il bolalar jamoasini saralashga kiritdi.[12]
O'g'il bolalar turniri
- Ro'yxat
- Guruh bosqichi
Pos | Jamoa | Pld | V | D. | L | GF | GA | GD | Pts | Malaka |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ispaniya | 4 | 4 | 0 | 0 | 28 | 10 | +18 | 12 | Chorak final |
2 | Avstraliya | 4 | 2 | 0 | 2 | 21 | 17 | +4 | 6 | |
3 | Kanada | 4 | 2 | 0 | 2 | 14 | 13 | +1 | 6 | |
4 | Janubiy Afrika | 4 | 2 | 0 | 2 | 11 | 19 | −8 | 6 | |
5 | Bangladesh | 4 | 0 | 0 | 4 | 7 | 22 | −15 | 0 |
Tasniflash qoidalari: 1) ball; 2) gollar farqi; 3) urilgan gollar; 4) boshdan boshga natija.[iqtibos kerak ]
|
|
|
|
- Chorak final
|
- Yarim final
|
- Oltin medal uchun bahs
|
Golf
Avstraliya 2014 yil 8 iyun kuni ikkita sportchidan tashkil topgan bitta jamoaga loyiq ko'rildi IGF Birlashtirilgan Jahon havaskor golf reytinglari.[13]
- Shaxsiy
Sportchi | Tadbir | 1-tur | 2-tur | 3-tur | Jami | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Xol | Rank | Xol | Jami | Rank | Xol | Jami | Rank | Xol | Rank | ||
Bret Koletta | O'g'il bolalar | -6 | 1 | Par | 9 | +2 | 20 | -4 | 5 | ||
Elizabeth Elmassian | Qizlar | -2 | 5 | +9 | 28 | +9 | 27 | +16 | 26 |
- Jamoa
Sportchilar | Tadbir | 1-tur (To'rttalik) | 2-tur (Furbol) | 3-tur (Individual qon tomir) | Jami | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Xol | Rank | Xol | Jami | Rank | Bola | Qiz | Jami | Rank | Xol | Rank | ||
Bret Koletta Elizabeth Elmassian | Aralashgan | 63 (-9) | 3 | 70 (-2) | 133 (-11) | 4 |
Gimnastika
Badiiy gimnastika
Avstraliya 2014 yil Okeaniya badiiy gimnastika chempionatida ko'rsatgan natijalariga ko'ra bitta sportchiga munosib ko'rildi.[14]
- O'g'il bolalar
Sportchi | Tadbir | Apparat | Jami | Rank | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | R | V | PB | HB | ||||
Clay Stephens | Malaka | 11.900 | 10.500 | 12.850 | 14.700 | 13.050 | 11.650 | 74.650 | 23 |
tonoz | Yo'q | 14.166 | 4 |
Badiiy gimnastika
Avstraliya Okeaniya saralash musobaqasidagi ko'rsatkichlariga ko'ra bitta sportchiga loyiq ko'rildi.[14]
- Shaxsiy
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Halqa | To'p | Klublar | Ip | Jami | Rank | Halqa | To'p | Klublar | Ip | Jami | Rank | ||
Tara Uilki | Shaxsiy | 9.300 | 10.325 | 9.150 | 8.500 | 37.275 | 18 | Oldinga bormadi |
Tramplin
Avstraliya 2014 yilda batutda Okeaniya chempionatida qatnashganligi sababli bitta sportchiga munosib ko'rildi.[14]
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muntazam 1 | Muntazam 2 | Jami | Rank | Xol | Rank | ||
Abbie Watts | Qizlar | 42.905 | 48.630 | 91.535 | 6 Q | 49.170 | 6 |
Dzyudo
Avstraliya dzyudo bo'yicha 2013 yil kadetlar o'rtasidagi jahon chempionatidagi ko'rsatkichlariga ko'ra ikkita sportchini saralashga kiritdi.[15]
- Shaxsiy
Sportchi | Tadbir | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Rep 1 | Rep 2 | Rep 3 | Yakuniy / BM | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | |||
Bryan Jolly | O'g'il bolalar -55 kg | Yo'q | Verstraeten (BEL ) L (100-000) | Oldinga bormadi | Alvido | Yo'q | Karaca (TUR ) L (010-000) | 5 | |
Naomi de Bruine | Qizlar -78 kg | Vang (TPE ) V (000-000) | Dyuken (FRA ) L (100-000) | Oldinga bormadi | Yo'q | Alvido | Rodriguez (ESP ) L (010-000) | Oldinga bormadi | 7 |
- Jamoa
Sportchilar | Tadbir | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | |||
Jamoa Nevzorov Mixanta Andriamifey (TELBA ) Brigit Karabali (COL ) Nikolas Grinda (MON ) Bryan Jolly (AUS ) Tamazi Kirakozashvili (GEO ) Salim Rebaxi (ALG ) Aleksandra Samardzich (BIH ) | Aralash jamoa | Alvido | Douillet jamoasi(MIX ) L 2 – 5 | Oldinga bormadi | 5 | |
Xian jamoasi Xifumi Abe (JPN ) Chiara Karminuchchi (ITA ) Naomi de Bryun (AUS ) Jolan Florimont (FRA ) Brillit Gamarra Karbaxal (PER ) Feliks Penning (LUX ) Marusa Stangar (SLO ) Idan Vardi (ISR ) | Tani jamoasi(MIX ) V 7 – 0 | Berghmans jamoasi(MIX ) V 4 – 3 | Team Rouge(MIX ) L 3 – 4 | Oldinga bormadi |
Zamonaviy Pentatlon
Avstraliya Osiyo va Okeaniya YOG saralash o'yinlaridagi natijalariga ko'ra ikkita sportchini saralashdi.[16]
Sportchi | Tadbir | Qilichbozlik Reyting bosqichi (épée bir tegish) | Suzish (200 m erkin uslub) | Qilichbozlik Yakuniy bosqich (épée bir tegish) | Kombinatsiyalangan: otish / yugurish (10 m havo pistoleti) / (3000 m) | Jami Ballar | Yakuniy Rank | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Natijalar | Rank | Vaqt | Rank | Ballar | Natijalar | Rank | Ballar | Vaqt | Rank | Ballar | ||||
Maks Esposito | O'g'il bolalar uchun individual | 7-16 | 20 | 2:04.84 | 8 | 326 | 21 | 205 | 12:11.50 | 4 | 569 | 1100 | 17 | |
Marina Carrier | Qizlar uchun individual | 6-17 | 22 | 2:26.32 | 18 | 262 | 21 | 200 | 15:27.30 | 21 | 373 | 835 | 23 | |
Juhye Choi (KOR ) Maks Esposito (AUS ) | Aralash estafeta | |||||||||||||
Marina Carrier (AUS ) Gergeli Regos (HUN ) | Aralash estafeta |
Eshkak eshish
Avstraliya 2013 yil eshkak eshish bo'yicha o'smirlar o'rtasidagi Jahon chempionatidagi ko'rsatkichlariga ko'ra ikkita qayiqqa sazovor bo'ldi.[17]
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Qayta ishlash | Yarim final | Yakuniy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Tomas Shramko | O'g'il bolalarning yagona chanoqlari | 3:32.46 | 3 R | 3:26.82 | 1 SA / B | 3:27.97 | 5 FB | 3:32.04 | 2 |
Miller Ferris Tayler Ferris | Qizlar juftliklari | 3:45.65 | 5 R | 3:46.55 | 5 FB | Yo'q | 3:55.80 | 4 |
Malaka afsonasi: FA= A final (medal); FB= B final (medalsiz); FK= Final C (medalsiz); FD= Final D (medalsiz); SA / B= A / B yarim final; SC / D= C / D yarim final; R= Qayta ishlash
Regbi Sevens
Avstraliya qizlarning jamoasini o'z o'yinlariga qarab saralashdi 2013 yilgi regbi bo'yicha Jahon kubogi Sevens.[18]
Qizlar musobaqasi
- Ro'yxat
- Guruh bosqichi
Jamoa | Pld | V | D. | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avstraliya | 5 | 5 | 0 | 0 | 146 | 17 | +129 | 15 |
Xitoy | 5 | 4 | 0 | 1 | 144 | 32 | +112 | 13 |
Kanada | 5 | 3 | 0 | 2 | 108 | 71 | +37 | 11 |
Qo'shma Shtatlar | 5 | 1 | 1 | 3 | 59 | 98 | -39 | 8 |
Ispaniya | 5 | 1 | 1 | 3 | 44 | 129 | -85 | 8 |
Tunis | 5 | 0 | 0 | 5 | 12 | 166 | -154 | 5 |
- Yarim final
- Oltin medallar bahsi
Yelkanlar
Byte CII Oceania Continental Saralashs musobaqasidagi ko'rsatkichiga ko'ra, Avstraliya ikkita qayiqqa sazovor bo'ldi.[19]
Sportchi | Tadbir | Musobaqa | Tarmoq Ballar | Yakuniy Rank | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M * | ||||
Tom Cunich | O'g'il bolalar bayti CII | 3 | 15 | 24 | 24 | 7 | 13 | 14 | Bekor qilindi | 3 | 79 | 13 | ||
Elise Ainsworth | Qizlar bayti CII | 17 | 11 | 18 | 24 | 26 | 22 | 23 | Bekor qilindi | 27 | 142 | 24 |
Otish
Avstraliya 2013 yilgi Okeaniya otish chempionatida ko'rsatgan natijalariga ko'ra to'rtta otishni o'rgangan.[20]
- Shaxsiy
Sportchi | Tadbir | Malaka | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|
Ballar | Rank | Ballar | Rank | ||
Daniel Klopatofskiy Sanches | O'g'il bolalar uchun 10 metrli pnevmatik miltiq | 594.5 | 19 | Oldinga bormadi | |
Kristofer Summerell | O'g'il bolalar uchun 10 metrli havo pistoleti | 561 | 10 | Oldinga bormadi | |
Monika Vudxaus | Qizlar uchun 10 metrli pnevmatik miltiq | 396.3 | 20 | Oldinga bormadi | |
Elise Downing | Qizlar uchun 10 metrli havo pistoleti | 359 | 17 | Oldinga bormadi |
- Jamoa
Sportchilar | Tadbir | Malaka | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ballar | Rank | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | Qarama-qarshilik Natija | |||
Daniel Klopatofskiy Sanches (AUS ) Martina Lindsay Veloso (KGD ) | Aralash jamoa 10 metrli havo miltig'i | 11 Q | Milovanovich (SRB ) Rikkardi (SMR ) L 8 – 10 | Oldinga bormadi | 17 | |||
Monika Vudxaus (AUS ) Yang Xoran (CHN ) | Aralash jamoa 10 metrli havo miltig'i | |||||||
Kristofer Summerell (AUS ) Kristina van Elzelingen (DEN ) | Aralash guruh 10 metrli havo qurolidan qurol | 746 | 8 Q | Teh (Gunoh )/ Mohamed (TUZ ) L 5–10 | Oldinga bormadi | 17 | ||
Elise Downing (AUS ) Aleksandar Todorov (BUL ) | Aralash guruh 10 metrli havo qurolidan qurol | Q | Shafqat (PAK )/ Korostylov (UKR ) V | Xiu (KGD )/ Mohamed(TUZ ) L | Oldinga bormadi | 5 |
Suzish
Avstraliya sakkizta suzuvchini malakali qildi.[21]
- O'g'il bolalar
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Yarim final | Yakuniy | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Kayl Chalmers | 50 m erkin uslub | 23.38 | 13 Q | 23.16 | 11 | Oldinga bormadi | |
100 metrga erkin usulda suzish | 50.73 | 11 Q | 50.92 | 15 | Oldinga bormadi | ||
200 metrga erkin usulda suzish | DNS | Yo'q | Oldinga bormadi | ||||
50 m kapalak | 24.90 | 11 Q | 24.70 | 9 | Oldinga bormadi | ||
Nic Groenewald | 100 m chalqancha suzish | 56.35 | 10 Q | 55.99 | 9 | Oldinga bormadi | |
200 m chalqancha suzish | 2:01.82 | 6 Q | Yo'q | 2:01.18 | 7 | ||
200 m yakka suv aralashmasi | 2:05.12 | 10 | Yo'q | Oldinga bormadi | |||
Greyson Bell | 50 metrga brass usulida suzish | 28.96 | 12 Q | 28.86 | 9 | Oldinga bormadi | |
100 metrga brass usulida suzish | 1:03.32 | 10 Q | 1:03.13 | 11 | Oldinga bormadi | ||
200 metrga brass usulida suzish | 2:21.70 | 20 | Yo'q | Oldinga bormadi | |||
Nikolas Braun | 50 m kapalak | 25.44 | 25 | Oldinga bormadi | |||
100 m kapalak | 54.04 | 4 Q | 53.57 | 4 Q | 53.18 | ||
200 m kapalak | 2:02.28 | 9 | Yo'q | Oldinga bormadi | |||
Greyson Bell Nikolas Braun Kayl Chalmers Nic Groenewald | 4 × 100 m erkin uslubdagi estafeta | 3:28.25 | 6 Q | Yo'q | 3:26.50 | 5 | |
Greyson Bell Nikolas Braun Kayl Chalmers Nic Groenewald | 4 × 100 m aralashtirish estafeti | 3:48.09 | 4 Q | Yo'q | 3:40.68 |
- Qizlar
- Aralashgan
Sportchi | Tadbir | Issiqlik | Yakuniy | ||
---|---|---|---|---|---|
Vaqt | Rank | Vaqt | Rank | ||
Nikolas Braun Kayl Chalmers Ami Matsuo Brianna Throssell | 4 × 100 m erkin uslubdagi estafeta | 3:36.51 | 6 Q | 3:31.76 | |
Greyson Bell Kayl Chalmers Emi Forrester Brianna Throssell | 4 × 100 m aralashtirish estafeti | 3:55.34 | 3 Q | 3:52.45 |
Stol tennisi
Avstraliya Okeaniya kvalifikatsiyasi tadbiridagi ko'rsatkichlariga ko'ra ikkita sportchiga munosib bo'ldi.[22]
- Turmush qurmaganlar
Sportchi | Tadbir | Guruh bosqichi | Rank | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | ||||
Dominik Xuang | O'g'il bolalar | C guruhi | 4 qB | |||||
Tenti (ARG ) L 0 - 3 | ||||||||
Kalderano (BRA ) L 0 - 3 | ||||||||
Vi Bui | Qizlar | E guruhi | qB | |||||
Saad (TUZ ) | ||||||||
Chiu (TPE ) L 0 - 3 |
- Jamoa
Sportchilar | Tadbir | Guruh bosqichi | Rank | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | ||||
Avstraliya Vi Bui (AUS ) Dominik Xuang (AUS ) | Aralashgan | H guruhi | qB | |||||
Singapur Xerng (Gunoh ) Jing (Gunoh ) L 0-3 | ||||||||
Evropa 1 Diakonu (ROU ) Chen (POR ) L 0-3 |
Malaka afsonasi: Q= Asosiy qavs (medal); qB= Yupatuvchi qavs (medalsiz)
Tennis
Avstraliya 2014 yil 9 iyunga asosan to'rtta sportchini saralashga loyiq topdi ITF Jahon o'smirlar reytingi.[23][24]
- Turmush qurmaganlar
Sportchi | Tadbir | 32-tur | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Garri Bourchier | O'g'il bolalar | Jonkić (SRB ) V 2-1 (5-7, 6-0, 6-3) | Xachanov (RUS ) L 0-2 (4-6, 2-6) | Oldinga bormadi | 9-16 | ||
Mark Polmans | O'g'il bolalar | Majchrzak (POL ) L 0-2 (3-6, 2-6) | Oldinga bormadi | 17-32 | |||
Naykta Beyns | Qizlarning singllari | Singx (IND ) V 2-0 (6-4, 6-1) | Kalinina (UKR ) L 0-2 (2-6, 1-6) | Oldinga bormadi | 9-16 | ||
Prissilla Hon | Qizlarning singllari | Shmydlova (SVK ) L 0-2 (3-6, 2-6) | Oldinga bormadi | 17-32 |
- Ikki marta
Sportchilar | Tadbir | 32-tur | 16-tur | Chorak final | Yarim final | Yakuniy / BM | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | |||
Garri Bourchier (AUS ) Mark Polmans (AUS ) | O'g'il bolalar juftligi | Yo'q | Luz (BRA ) Zormann (BRA ) L 1-2 (4-6, 6-1, [7-10]) | Oldinga bormadi | 9-16 | ||
Naykta Beyns (AUS ) Prissilla Hon (AUS ) | Qizlarning juftliklari | Yo'q | Minnen (BEL ) Singx (IND ) V 2-0 (6-2, 6-3) | Kenin (AQSH ) Zarazua (MEX ) L 0-2 (63-77 ,1-6) | Oldinga bormadi | 5-8 | |
Naykta Beyns (AUS ) Mark Polmans (AUS ) | Aralash juftliklar | Stollar (HUN ) Majchrzak (POL ) L 1-2 (6-4, 3-6, [9-11]) | Oldinga bormadi | 17-32 | |||
Prissilla Hon (AUS ) Garri Bourchier (AUS ) | Teyxman (SUI ) Zieliskiy (POL ) L 0-2 (3-6, 4-6) | Oldinga bormadi | 17-32 |
Triatlon
Avstraliya 2014 yilgi Okeaniya o'smirlar Olimpiya o'yinlari saralash musobaqasidagi ko'rsatkichlariga ko'ra ikkita sportchini saralashga kiritdi.[25][26]
- Shaxsiy
Sportchi | Tadbir | Suzish (750m) | Trans 1 | Velosiped (20 km) | Trans 2 | Yugurish (5 km) | Jami vaqt | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jek van Stekelenburg | O'g'il bolalar | 0:09:48 | 0:00:38 | 0:29:32 | 0:00:30 | 0:16:39 | 0:57:07 | 14 |
Brittany Dutton | Qizlar | 0:10:21 | 0:00:44 | 0:31:00 | 0:00:26 | 0:17:25 | 0:59:56 |
- O'rnimizni
Sportchi | Tadbir | Bir sportchiga to'g'ri keladigan umumiy vaqt (250m suzish, velosiped 6,6 km, 1,8 km yugurish) | Umumiy guruh vaqti | Rank |
---|---|---|---|---|
Okeaniya 1 Brittany Dutton (AUS ) Jek van Stekelenburg (AUS ) Elizabeth Stannard (NZL ) Daniel Hoy (NZL ) | Aralash estafeta | 0:21:00 0:19:49 0:22:32 0:19:49 | 01:23:10 |
Og'ir atletika
Avstraliya 2014 yilda og'ir atletika bo'yicha Okeaniya chempionatidan so'ng jamoaviy reyting asosida o'g'il bolalar va qizlar musobaqasida 1 ta kvotani qo'lga kiritdi.[27][28]
- O'g'il bolalar
Sportchi | Tadbir | Tortib oling | Tozalash | Jami | Rank | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Natija | Rank | Natija | Rank | ||||
Aydan McMahon | -69 kg | 100 | 11 | 121 | 11 | 221 | 11 |
- Qizlar
Sportchi | Tadbir | Tortib oling | Tozalash | Jami | Rank | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Natija | Rank | Natija | Rank | ||||
Kiana Elliott | -63 kg | 78 | 7 | 86 | 7 | 164 | 7 |
Kurash
Avstraliya 2014 yil Okeaniya kadetlar chempionatida ko'rsatgan natijalariga ko'ra bitta sportchiga munosib ko'rildi.[29]
Kalit:
- VT - Kuzning g'alabasi.
- PP - Ballar bo'yicha qaror - texnik ball bilan yutqazuvchi.
- PO - Ballar bo'yicha qaror - texnik ballsiz yutqazuvchi.
- O'g'il bolalar
Sportchi | Tadbir | Guruh bosqichi | Yakuniy / RM | Rank | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Qarama-qarshilik Xol | Rank | Qarama-qarshilik Xol | |||
Ben Pratt | Erkin -100 kg | Seakusta (MDA ) L 0-4 ST | Yoqubov (TJK ) L 0-4 | Rozykulyev (TKM ) L 0-4 | 4 Q | Garsiya(MEX ) |
Adabiyotlar
- ^ "Yoshlar Olimpiadasi O'yinlari-2014 bolalar uchun saralash joylari" (PDF). Jahon kamondan otish federatsiyasi. 14 iyun 2014 yil. Olingan 27 iyun 2014.
- ^ "Yoshlar Olimpiadasi O'yinlari-2014 qizlar uchun saralash joylari" (PDF). Jahon kamondan otish federatsiyasi. 6 iyun 2014 yil. Olingan 7 iyun 2014.
- ^ "MOQ tomonidan kiritilgan materiallar soni: Yengil atletika". nanjing2014.org. 6 Avgust 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014 yil 8 avgustda. Olingan 8 avgust 2014.
- ^ "BWF Junior World Rankings: Boys Singles". BWF. 8 Iyul 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014-07-14. Olingan 8 iyul 2014.
- ^ "BWF Junior World Rankings: Qizlarning singllari". BWF. 8 Iyul 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014-07-14. Olingan 8 iyul 2014.
- ^ "Indoneziya, Qozog'iston va Tailand Nankindagi o'smirlar Olimpiadasi uchun ikkita yo'llanmani talab qilmoqda". FIVB. 6 aprel 2014 yil. Olingan 20 aprel 2014.
- ^ "Nanjing-2014 o'smirlar Olimpiya o'yinlari uchun malakali sportchilar bilan tanishing". AIBA. 23 May 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2015 yil 22 martda. Olingan 23 may 2014.
- ^ "2014 yilgi o'smirlar Olimpiadasi o'yinlari saralashi" (PDF). ICF. 2014 yil 20-fevral. Olingan 13 mart 2014.
- ^ "MOQ tomonidan kiritilgan ishlar soni: otliq". nanjing2014.org. 6 Avgust 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014 yil 17-avgustda. Olingan 7 avgust 2014.
- ^ "2014 yilgi o'smirlar Olimpiya o'yinlari - Nankin FIE malakalari" (PDF). FIE. 10 Iyul 2014. Arxivlangan asl nusxasi (PDF) 2014 yil 14-iyulda. Olingan 10 iyul 2014.
- ^ "Avstraliyalik qilichboz 2014 yilgi o'smirlar Olimpiya o'yinlarida. Avstraliya qilichbozligi. Olingan 30 aprel 2017.
- ^ "Xokkey jamoalari Nanjing-2014 o'smirlar Olimpiya o'yinlariga e'lon qilindi". FIH. 2014 yil 28-iyul. Olingan 4 avgust 2014.
- ^ "Golf bo'yicha yoshlar o'rtasidagi Olimpiya o'yinlari reytingi". IGF. 8 iyun 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014 yil 2-iyulda. Olingan 11 iyun 2014.
- ^ a b v "II o'smirlar Olimpiya o'yinlari saralashi - gimnastika". ANJIR. 2014 yil 8-iyul. Olingan 8 iyul 2014.
- ^ "2014 YOG IJF sportchilar ro'yxati" (PDF). Xalqaro dzyudo federatsiyasi. 18 Iyul 2014. Arxivlangan asl nusxasi (PDF) 2014 yil 12 avgustda. Olingan 4 avgust 2014.
- ^ "2014 yilgi o'smirlar Olimpiya o'yinlari zamonaviy beshburchak finalchilar ro'yxati" (PDF). UIPM. 2014 yil 9-iyul. Olingan 9 iyul 2014.
- ^ "2014 YOG malakasi: eshkak eshish". FISA. 20 Fevral 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014 yil 27 fevralda. Olingan 27 fevral 2014.
- ^ "Yoshlar Olimpiya o'yinlarining Sevens jamoasi tasdiqlandi". Xalqaro regbi kengashi. 19 Iyun 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014 yil 26 iyunda. Olingan 27 iyun 2014.
- ^ "2014 YOG malakaviy bayti CII". Xalqaro suzib yurish federatsiyasi. 2014 yil 5-iyul. Olingan 5 iyul 2014.
- ^ "Nomlari va millati bo'yicha kvotalar joylari". ISSF. 2013 yil 31-yanvar. Olingan 27 fevral 2014.
- ^ "MOQ tomonidan kiritilgan materiallar soni: suzish". nanjing2014.org. 6 Avgust 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014 yil 8 avgustda. Olingan 9 avgust 2014.
- ^ "2014 yilgi o'smirlar Olimpiya o'yinlariga munosib o'yinchilar" (PDF). ITTF. 16 Aprel 2014. Arxivlangan asl nusxasi (PDF) 2014 yil 9 martda. Olingan 20 aprel 2014.
- ^ "2014 yilgi o'smirlar o'rtasida o'tkaziladigan Olimpiya tennis musobaqasi - mamlakat bo'yicha o'g'il bolalarni qabul qilish ro'yxati" (PDF). ITF. 1 Iyul 2014. Arxivlangan asl nusxasi (PDF) 2014 yil 19-iyulda. Olingan 15 iyul 2014.
- ^ "2014 yilgi o'smirlar o'rtasida o'tkaziladigan Olimpiya tennis musobaqasi - mamlakat bo'yicha qizlarni qabul qilish ro'yxati" (PDF). ITF. 1 Iyul 2014. Arxivlangan asl nusxasi (PDF) 2014 yil 19-iyulda. Olingan 15 iyul 2014.
- ^ "2014 YOG saralashi: Yosh erkaklar natijalari". Xalqaro triatlon ittifoqi. 2014 yil 11-yanvar. Olingan 28 fevral 2014.
- ^ "2014 YOG saralashi: Yosh ayollar natijalari". Xalqaro triatlon ittifoqi. 2014 yil 11-yanvar. Olingan 28 fevral 2014.
- ^ "Okeaniya chempionatidan o'g'il bolalar jamoaviy tasnifi" (PDF). Xalqaro og'ir atletika federatsiyasi. 2014 yil 30-may. Olingan 30 may 2014.
- ^ "Okeaniya chempionatidan qizlar jamoaviy tasnifi" (PDF). Xalqaro og'ir atletika federatsiyasi. 2014 yil 30-may. Olingan 30 may 2014.
- ^ "Kurash bo'yicha saralash musobaqalari o'smirlar Olimpiya o'yinlariga nomlandi". FILA. 28 Iyul 2014. Arxivlangan asl nusxasi 2014-08-10. Olingan 30 iyul 2014.